DEŇ MATIEK - 12. máj 2024

Slávnostný program  pre mamičky

Druhá májová nedeľa neodmysliteľne patrí matkám.  Aj žiaci MŠ a ZŠ sa podujali tento deň poňať výnimočne. Pripravili si krásny program s pomocou pani učiteliek, aby ich vystúpenie bolo čo najlepšie. Deti z MŠ zarecitovali básničky, zaspievali pesničku a zatancovali country. Prváčikovia sa posnažili napodobniť dospelých v sprievode piesne Mira Jaroša. Aj druháci sa inšpirovali podobnou skladbou, novinkou, a tiež predviedli tanček - pizza dance. Tretiaci si pripravili literárne pásmo plné básní a vyznaní mame. Zaspievali peknú pieseň. Štvrtáci podľahli tónom piesne od skupiny Hrdza a zatancovali to svojsky. Nechýbali ani básne. Piataci potešili divákov básňami z vlastnej tvorby, moderným tancom a hrou na akordeón. Šiestaci tiež hrali na hudobnom nástroji a recitovali básne. Dievčatá starších ročníkov tancovali v rytmoch roztlieskavačiek. Chlapci zasa vyčarovali na tvárach divákov úsmev svojou humornou scénkou o potápačoch. Deviatakom patrilo sprievodné slovo počas celého programu a záverečné slová o vzťahu matky a dcéry. Celé vystúpenie bolo emotívne a účinkujúcim právom patril potlesk, ktorým ich diváci odmeňovali počas celého trvania. Ďakujeme všetkým účinkujúcim, pani učiteľkám a pánovi učiteľovi. Ich snažením a trpezlivosťou pri nácviku sme vykúzlili veľmi pekné spríjemnenie nedeľného popoludnia.