POSTUP DO CELOSLOVENSKÉHO KOLA

Jedinečnosť v hlase a postup medzo najlepších spevákov Slovenska

Krásny úspech dosiahla naša deviatačka Klára Veľká, ktorá sa 30. mája 2024 zúčastnila na krajkom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska.

Vo svojej kategórii predviedla výkon hodný 1. miesta, čo ocenila porota aj diváci. Po vyhlásení výsledkov sa objavili aj slzy dojatia, keďže tento rok je to posledný raz, kedy si mohla Klára v tejto súťaži zaspievať. Kategórie pre stredoškolákov nie sú.

Celoslovenské kolo sa uskutoční 27. júna 2024 v Bratislave v budove rozhlasu.

Budeme Kláre držať palce, aby svoje piesne Teče voda, teče a Tancovala by som zaspievala rovnako krásne a precítene ako na súťaži v Trnave. Alebo ešte krajšie.

Poďakovanie patrí pani učiteľke Ormisovej a Solčianskej, ktoré ju na súťaž sprevádzali a pripravovali. Osobitné poďakovanie patrí  pani učiteľke Baračkovej zo ZUŠ, ktorá jej robila hudobný doprovod na klavíri.

text: Mgr.Solčianska  web: Mgr.Kusá