MAŠKARNÝ PLES

7.2. Maškarný ples

Fašiangový čas plynie ako voda. Aby sme v ňom stihli všetko podstatné, museli sme sa poponáhľať. Ani tento rok sme nezabudli na zábavu spojenú s maskami. Každoročne organizujeme destký karneval v škole. Keďže sa rekonštruuje naša telocvičňa, vybrali sme  pre túto udalosť iný priestor - vestibul školy. Najskôr sme sa toho obávali, ale dopadlo to výborne. Starší žiaci pod dohľadom Mgr. Mišechovej vyzdobili vstupný priestor balónmi, konfetami a maľovanými škraboškami. Po  tretej vyučovacej hodine sa masky zhromaždili vo vestibule. Tu ich už čakali diváci, rodičia. Rodičom a ostatným prítomným sme rozdali  40 hlasovacích lístkov, na ktorých mala porota z radov divákov určiť poradie masiek. Z počtu 82 to bolo naozaj náročné. V tomto roku boli masky ešte kratívnejšie a dokonalejšie ako v minulom roku. Po promenáde si zatancovali.O hudbu sa postaral Mgr. Laták s chlapcami z 9. ročníka. Súťaže organizovala Mgr. Herbstová s dievčatami z 9. ročníka. Sprievodné slovo mala Mgr. Morávková. Počas súťaží porota v zložení :Mgr. Kusá, Mgr. Jašicová a 3 členovia z radov rodičov, spočítavala hlasy a vyhodnotila umiestnenie masiek.Ceny do poroty zakúpila Mgr. tamajková a Mgr. Laták z prostriedkov, ktoré poskytlo rodičovské združenie. Fotografovanie zaujímavých momentov  z podujatia mala na starosti Mgr. Škoríková. Mgr. Beňová a Mgr. Gubáňová sa zasa postarali o tých žiakov, ktorí  mali vyučovanie ( neboli maskami).

Všetkým maskám patrí obrovský obdiv za nápaditosť, rodičom poďakovanie za realizáciu nápadov, rodičovskému združeniu za finančné prostriedky a učiteľom za organizovanie krásneho podujatia.

Vyhodnotenie 10 najlepších:

1. miesto- Rampuzel - T. Lukačovičová 1. ročník

2. miesto - Včelí úľ - E. Hanáková 3. ročník

3. miesto - Most SNP - N.Černý 4. ročník

4.miesto - Mlynček na mäso - A. Pikusová 4. ročník

Šálka - E. Hajtmanová 4. ročník

5. miesto - Fotoaparát Nicon -M.Patay 4. ročník

6.miesto - Automat na hračky - L.Beninghausová 5. ročník

7. miesto - Vodník - O. Starý 2. ročník

8. miesto -Spingebob a Patrik - V. Chalányová a N. Tamajková  5. ročník

9.miesto -Trpaslík na hríbiku -S. Balogová 3. ročník

10.miesto -Veverička z doby ľadovej -L.Černý 3. ročník

Umiestnenie ostatných masiek uvidíte na fotografiách v galérii.

text:Mgr.Kusá