JAZYKOVÝ KVET - krajské kolo

25. apríla

Dňa 25.4. sa v Trnave konalo krajské kolo súťaže Jazykový kvet.

V kategórii ANJ 1.stupeň súťažil z našich žiakov Samuel Beňo a za prednes básne Vlk a 7 kozliatok získal 2.miesto.

V kategórii ANJ 2.stupeň sa s anglickou verziou vietnamského tradičného príbehu o tigrovi predviedol Matej Moťovský a umiestnil sa na 3. mieste.

S anglickou verziou Jesennej lásky sa predviedla Paulína Beňová, ktorá skončila tiež na 3. mieste. Viktória Machová sa umiestnila na 1. mieste v kategórii NEJ 2.stupeň a pokračuje v súťaži v celoštátnom kole s básňou Kráľ duchov.

Do celoštátneho kola postúpila aj Ester Hajtmanová  (nedávno prestúpila na inú školu) v prednese básne v kategórii RUJ 2.stupeň.

Srdečne blahoželáme reprezentantom školy k vynikajúcemu umiestneniu.

Ďakujeme pani učiteľkám Beňovej a Solčianskej, ktoré všetkých súťažiacich pripravovali .

V celoslovenskom kole im budeme držať palce!

text: Mgr. Beňová, web. Mgr. Kusá