Návšteva hvezdárne

Žiaci 4. ročníka navštívili 9. novembra 2015 Hvezdáreň a Planetárium M.R. Štefánika v Hlohovci.

Spolu so svojou triednou učiteľkou Mgr. Helenou Herbstovou absolvovali náročnú cestu do kopca, ktorá vedie k hvezdárni. Odmenou im však za to bol krásny výhľad nielen na mesto Hlohovec, ale aj jeho okolie. Ešte väčšiu radosť im ale urobila samotná návšteva hvezdárne.

Prostredníctvom náučneho programu Vesmírna cesta sa žiaci zoznámili s rôznymi súhviezdiami a planétami. Na simulovanej nočnej oblohe pozorovali planéty, ako obiehajú okolo Slnka. Fascinovali ich aj skutočné zábery z vesmíru a zaujalo ich aj sprievodné slovo pracovníka hvezdárne. So záujmom si prezreli aj nástenné obrazy s vesmírnou tematikou, ktoré boli nainštalované na chodbe hvezdárne.

Z exkurzie si odniesli nevšedné zážitky i nové vedomosti, ktoré určite využijú na vyučovaní.