Maks a Maksík

8 žiakov I. stupňa a 6 žiakov II. stupňa sa zapojilo do korešpondenčnej matematickej súťaže.

Súťaž je počas celého školského roka rozdelená do piatich kôl. V každom kole žiaci riešia 5 úloh, na ich vyriešenie  majú spravidla 2 až 3 týždne času. Súťaž je rozdelená do kategórií podľa jednotlivých ročníkov.

Cieľom súťaže je poskytnúť žiakom možnosti na rozvíjanie  matematických schopností a pre učiteľov je inšpiráciou, ako nadchnúť žiakov pre matematiku.

Na I. stupni sa do súťaže Maksík zapojili žiaci 3. ročníka - Eva Dzurová, Samuel Gálik, Sára Szabóová, Vanesa Pavlíková a Zuzana Kováčová a žiaci 4. ročníka - Karolína Hertelová, Tamara Hertelová a Andrej Mesároš. Po 1. kole dosiahla najlepšie výsledky Tamara Hertelová zo 4. ročníka.

Na II. stupni sa do súťaže Maks zapojila Zuzana Hrotíková z 5. roč., Roman Gajdoš a Adama Kováč zo 6. roč., Juraj Hertel zo 7. roč. a Barbora Poláková z 8. roč.  Po 2. kole dosiahol najlepšie výsledky l Roman Gajdoš zo 6. roč.

Súťaž organizačne zabezpečuje pre I. stupeň Mgr. Iveta Morávková a pre II. stupeň Mgr. Beáta Mišechová.