Testovanie piatakov

Žiaci 5. ročníka absolvovali v stredu 25. novembra 2015 testovanie z matematiky a slovenského jazyka.

Samotnému testovaniu predchádzala príprava žiakov, ktorú absolvovali pod vedením vyučujúcich matematiky a slovenského jazyka.

Počas testovania boli žiaci rozdelení do dvoch testovacích skupín. Každá testovacia skupina mala určenú učebňu na písanie testov, v ktorej bol stanovený pre žiakov presný zasadací poriadok. Testovanie z obidvoch predmetov viedli administrátori, ktorí predtým absolvovali školenie školským koordinátorom. Počas testovanie bol prítomný aj externý dozor, na zvýšenie objektivity testovania.

Samotné testovanie prebiehalo podľa pevne stanoveného harmonogramu. Žiaci mali na vyplnenie testov z jednotlivých predmetov rovnakú časovú dotáciu 60 minút.

Najskôr písali test z matematiky, ktorý pozostával z tridsiatich úloh. Pri prvých dvadsiatich si žiaci mohli vyberať zo štyroch možností, pri ostatných museli vypočítať výsledky.

Test zo slovenského jazyka pozostával tiež z tridsiatich otázok, pri ktorých žiaci mali pozorne čítať zadanie a ukázať tak úroveň svojho čítania s porozumením.

Administrátormi pri tomto testovaní boli Mgr. Ivana Horňáková a Mgr. Milan Laták.

Externý dozor na našej škole vykonávali pani učiteľky zo ZŠ M.R. Štefánika v Hlohovci - Mgr. Magdaléna Danková a Mgr. Andrea Dávidová.

Školskou koordinátorkou testovania bola zástupkyňa riaditeľa školy Mgr. Beáta Jašicová.