Návšteva divadla

Žiaci I. stupňa navštívili 26. novembra 2015 Divadlo Jána Palárika v Trnave.

Boli na divadelnom predstavení Mlynárkin pytač, ktoré je novinkou v repertoári divadla.

Je to veselá rozprávka o tom, ako chcel Lucifer oženiť svojho syna. Všetkých divákov táto hra očarila originálnou scénou, nápaditými kostýmami, humornými dialógmi hlavných protagonistov, temperamentnými tancami a chytľavými melódiami piesní. Pri svetelných a zvukových "pekelných" efektoch  sa niektorí žiaci veru aj báli. Strach ich však rýchlo prešiel, lebo dynamický dej rozprávky ich preladil na inú nôtu.

Žiaci odchádzali z divadla plní dojmov, o ktorých živo debatovali počas celej cesty domov.

Žiakov do divadla sprevádzali triedne pani učiteľky - Mgr. Dagmar Kusá, Mgr. Iveta Morávková a Mgr. Helena Herbstová. Tie  boli spokojné aj so správaním žiakov, ktorým reprezentovali našu školu na veejnosti.

Akciu organizačne zabezpečila Mgr. Helena Herbstová.