Maškarný ples

Vo štvrtok 28. januára 2016 sa konal v miestnom kultúrnom dome  MAŠKARNÝ PLES žiakov našej školy.

Žiaci sa o jeho konaní dozvedeli s dostatočným časovým predstihom a tak mohli pri vymýšľaní masiek uplatniť svoju fantáziu, tvorivosť i nápaditosť. Určite im pri tom museli podať pomocnú ruku aj rodičia. Výsledky ich spoločného úsilia však stáli za to.

Sála kultúrneho domu sa vo štvrtok zaplnila šesťdesiatimi originálnymi a nápaditými maskami, ktoré obdivovali všetci prítomní.

Porota tak stála pred neľahkou úlohou -  určiť, ktorá z nich je najlepšia. Rozlúštiť tento oriešok jej pomohli hlasovacie lístky, ktorými vyjadrili svoj názor prítomní rodičia, učitelia a aj žiaci. Sčítanie ich hlasov určilo poradie najúspešnejších masiek.

1. miesto - PENA DO KÚPEĽA, 2. miesto - ŽIRAFA ŽOFKA a 3. miesto - KUKURIČIAK. Poradie ostatných odmenených masiek ukazujú priložené fotografie.

Všetky masky získali za svoje umiestnenie vecné ceny, ktoré boli zakúpené z prostriedkov Rodičovského združenia.

Na štvrtkovom maškarnom plese si žiaci chvíle čakania na verdikt poroty krátili veselou zábavou. Tancovali, spievali, ale i  súťažili medzi sebou v "stoličkovom" a "balónovom" tanci. Skrátka naplnili podstatu FAŠIANGOV do poslednej bodky a určite z plesu odchádzali s pocitom príjemne stráveného popoludnia.

O bezproblémový priebeh maškarného plesu sa zaslúžili všetci prítomní učitelia a žiaci II. stupňa, ktorí im pri tom pomáhali. Patrí im za to veľká vďaka.

Hlavnými organizátorkami tohto podujatia boli Mgr. Beáta JašicováMgr. Helena Herbstová, Mgr. Dagmar Kusá a Mgr. Iveta Morávková.