Rozprávkové vretienko - školské kolo

V stredu 2. marca 2016 sa uskutočnilo školské kolo súťaže ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO.

Súťažili v ňom žiaci I. a II. stupňa v prednese slovenských rozprávok. Z klenotnice tohto literárneho žánru si recitátori vybrali vtipné autorské alebo ľudové rozprávky. Všetci zaujali ich pekným prednesom, za čo boli odmenení spontánnym potleskom obecenstva.

Súťažiaci  podali vyrovnané výkony, na základe ktorých sa porota rozhodla udeliť nasledovné poradie:

I. kategória - I. stupeň

1. miesto - Andrej Mesároš zo 4. roč.
    2. miesto - Šimon Hrotík z 3. roč.
    3. miesto - Dagmar Jurčová zo 4. roč. a Kristína Melušová z 3. roč.

Žiakov 3. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Iveta Morávková a žiakov 4. ročníka Mgr. Helena Herbstová.

II. kategória - II. stupeň

1. miesto - Nikola Vargová zo 6. roč.
    2. miesto - Nina Žitňanská zo 6. roč.
    3. miesto - Monika Klačková zo 6. roč.

Cena poroty - Christina Zelísková z 8. roč.

Žiačky 6. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Anna Solčianska a žiačku 8. ročníka Mgr. Mária Sviteková.

Žiaci boli odmenení peknými knihami a vecnými cenami, ktoré boli zakúpené z prostriedkov Rodičovského združenia.

Víťazi obidvoch kategórií postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať 18. marca 2016 v CVČ v Hlohovci.

Súťaž organizačne zabezpečila Mgr. Dagmar Kusá a Mgr. Anna Solčianska.