Vybíjaná žiačok ZŠ - semifinálové kolo

Vo štvrtok 10. marca 2016 sa žiačky 5., 6. a 7. ročníka zúčastnili okresného kola VYBÍJANEJ dievčat.

Táto súťaž sa konala pod organizačnou záštitou CVČ v Hlohovci. Prihlásené školy boli rozdelené do troch skupín, v ktorých zvádzali boje o postup do finále.

Naša  škola vyslala do tejto súťaže jedno 12 - členné družstvo v nasledovnom zložení: žiačky 5. ročníka - Barbara Blšťáková, Zuzana Hrotíková, Dana Jurčová, žiačky 6. ročníka - Romana Gibasová, Monika Klačková, Nikola Vargová, Nina Žitňanská a žiačky 7. ročníka - Natália Bistáková, Viktória Gibasová, Alexandra Ondrušková, Nina Rešková, Diana Šušeková.

Družstvo našich dievčat patrilo do I. skupiny, v ktorej malo len 1 súpera, dievčatá zo  ZŠ sv. Jozefa. Do tejto skupiny bolo prihlásené aj družstvo zo ZŠ M.R.Štefánika, ale to sa kvôli účasti na lyžiarskom výcviku do vyraďovacích zápasov nezapojilo. Naše reprezentantky tak mali uľahčenú situáciu a s prehľadom sa stali víťazkami tejto skupiny.

Zabezpečili si tak postup do finálových súbojov, ktoré odohrajú s víťazmi ďalších dvoch skupín. Tieto záverečné zápasy sa budú konať v piatok 18. marca 2016.

Žiačky na súťaž pripravovala a sprevádzala Mgr. Anna Solčianska.