Hollého pamätník - školské kolo

V pondelok 14. marca 2016  žiaci I. a II. stupňa súťažili v školskom kole súťaže HOLLÉHO PAMÄTNÍK.

Súťaž žiakov I. stupňa sa konala v spoločenskej miestnosti školy. Zúčastnili sa jej žiaci 3. a 4. ročníka.

V prednese prózy súťažili: Zuzana Kováčová, Vanesa Pavlíková z 3. ročníka a Tamara Hertelová, Michal Mesároš zo 4. ročníka.

V prednese poézie súťažili: Eva Dzurová, Samuel Hurta, René Rolinec z 3. ročníka a Karolína Hertelová, Magdaléna Rusnáková, Juraj Ondrovič zo 4. ročníka.

Všetci súťažiaci prišli na recitáciu veľmi dobre pripravení, porotu i obecenstvo potešili zaujímavými príbehmi a vtipnými básňami. Podali vyrovnané výkony, ktorými narobili porote vrásky na čele. Tá musela určiť, kto z recitátorov  je najlepší a postúpi do okresného kola. Po dôkladnom zvážení napokon vyriekla nasledovný Verdikt:

Próza:

1. miesto - Vanesa Pavlíková
    2. miesto - Tamara Hertelová
    3. miesto - Zuzana Kováčová, Michal Mesároš

Poézia:

1. miesto - Magdaléna Rusnáková
    2. miesto - Eva Dzurová
    3. miesto - Juraj Ondrovič

Žiakov 3. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Iveta Morávková a žiakov 4. ročníka Mgr. Helena Herbstová.

Súťaž pre žiakov I. stupňa organizačne zabezpečila  Mgr. Beáta Jašicová.

Súťaž žiakov II. stupňa sa  konala v školskej knižnici. Zúčastnili sa jej žiaci 5.,6.,7. a 8. ročníka.

V prednese poézie súťažili: Barbara Blšťáková, Matúš Varačka z 5. ročníka, Jozef Borovský zo 6. ročníka a Denisa Tamajková z 8. ročníka.

V prednese prózy súťažili: Zuzana Hrotíková z 5. ročníka, Roman Gajdoš, Adam Kováč zo 6. ročníka, Natália Bistáková, Denisa Fáberová zo 7. ročníka a Barbora Poláková z 8. ročníka.

Žiaci si na recitáciu vybrali ukážky, s ktorými sa veľmi dobre stotožnili a to im umožnilo, aby ich presvedčivo predniesli. Ocenila to aj porota, ktorá na základe toho rozhodla nasledovne:

Poézia

II. kategória

1. miesto - Jozef Borovský
    2. miesto - Barbara Blšťáková
    3. miesto - Matúš Varačka

III. kategória

1. miesto - Denisa Tamajková

Próza

II. kategória

1. miesto - Adam Kováč
    2. miesto - Roman Gajdoš
    3. miesto - Zuzana Hrotíková

III. kategória

1. miesto - Barbora Poláková
    2. miesto - Denisa Fáberová
    3. miesto - Natália Bistáková

Žiakov 5. a 8. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Mária Sviteková a Mgr. Michal Jankovič, žiakov 6. a 7. ročníka Mgr. Anna Solčianska.

Súťaž pre žiakov II. stupňa organizačne zabezpečila Mgr. Anna Solčianska.

Všetci recitátori boli odmenení diplomami a knihami zakúpenými z prostriedkov Rodičovského združenia.