Putujeme za ľudovou piesňou - okresné kolo

V utorok 15. marca 2016 sa konalo v CVČ v Hlohovci okresné kolo súťaže Putujeme za ľudovou piesňou.

Našu školu v ňom reprezentovali víťazky školského kola. V I. kategórii to bola žiačka 1. ročníka Klára Veľká, v II. kategórii žiačka 4. ročníka Tamara Hertelová a v III. kategórii žiačka 8. ročníka Barbora Poláková.

Najviac sa v tento deň darilo Kláre Veľkej, ktorá súťaž vo svojej kategórii otvárala. Porotu očarila nielen svojím prirodzeným spevom a sýtym hlasom, ale i smelým vystúpením. Porota ju za to odmenila krásnym 2. miestom a doporučením zúčastniť sa krajského kola tejto súťaže.

Na súťaž ju pripravovala Mgr. Dagmar Kusá.

II. kategória mala najsilnejšie a najpočetnejšie  zastúpenie. Ostrieľaná súťažiaca Tamara Hertelová síce podala veľmi dobrý výkon, ten však tentoraz nestačil na medailové priečky. Získala však Cenu poroty.

Na súťaž ju pripravovala Mgr. Helena Herbstová.

Barbora Poláková sa síce neumiestnila, ale svojím precíteným spevom potešila prítomných priaznivcov ľudových piesní.

Na súťaž ju pripravovala Mgr. Beáta Jašicová.

Žiačky na súťaž sprevádzala Mgr. Dagmar Kusá.