Rozprávkové vretienko - okresné kolo

Víťazi školského kola súťaže ROZPRÁVKOVÉ VRETIENKO sa v piatok 18. marca 2016 zúčastnili jej okresného kola.

To sa konalo v CVČ v Hlohovci, v spoločenskej miestnosti. V I. kategórii za našu školu súťažil žiak 4. ročníka Andrej Mesároš a v II. kategórii to bola žiačka 6. ročníka Nikola Vargová.

Andrej Mesároš svojím výkonom milo prekvapil a zaslúžene získal od poroty ocenenie v podobe krásneho 2. miesta. Nesklamal tak dôveru, ktorú dostal od poroty v školskom kole. Potešil aj Mgr. Helenu Herbstovú, ktorá ho na súťaž pripravovala.

Nikola Vargová podala veľmi dobrý výkon, ten však nestačil na to, aby predbehla konkurenciu silných a skúsenejších súperiek. Potešili ju však slová poroty, korá skonštatovala, že má veľký recitačný potencionál. Na súťaž ju pripravovala Mgr. Anna Solčianska.

Žiakov na súťaž sprevádzala Mgr. Helena Herbstová.