Plavecký výcvik

Žiaci I. stupňa absolvovali v dňoch 21. - 31. marca 2016 plavecký výcvik v krytej plavárni v Topoľčanoch.

Zúčastnilo sa ho 35 žiakov 1. - 4. ročníka našej školy. Najviac žiakov sa prihlásilo z 1. ročníka - 14. Z 2. ročníka to bol 1 žiak, z 3. ročníka 12 žiakov a zo 4. ročníka 8 žiakov. Spolu s našími žiakmi chodili na plavecký výcvik aj žiaci zo ZŠ s MŠ Šalgovce.

Do pravidiel plávania  žiakov zaúčali skúsení inštruktori, ktorí si ich rozdelili do družstiev podľa  aktuálnych plaveckých schopností. Žiaci, ktorí už mali osvojené základy plávania, sa zdokonaľovali vo veľkom bazéne. Ostatní boli v malom bazéne, kde sa oboznamovali s vodou a učili sa základné prvky kraulového štýlu. Medzi týmito žiakmi sa našlo zopár, ktorým to išlo veľmi dobre a preto sa mohli presunúť do veľkého bazéna. Bolo medzi nimi aj 6 odvážnych prvákov.

Žiakom sa na plaveckom výcviku veľmi páčilo. Mali rady aj prestávky, počas ktorých mohli voľne šantiť v malom bazéne a tešili sa na nákup maškrtiek v bufete. Tie im veľmi dobre padli, lebo po toľkom pobyte v bazéne im poriadne vytrávilo. A radosť mali aj z vozenia v autobuse, najmä keď mohli sedieť v obľúbenej "päťke".

Na záver plaveckého výcviku museli všetci žiaci ukázať, ako sa naučili plávať. Podľa odplávaných metrov dostali na pamiatku "mokré" vysvedčenie, na ktorom mali obrázok zvieratka, ktorý symbolizoval ich plavecké schopnosti, napr. žubrienku, korytnačku, kapra alebo žraloka.

Na tohtoročnom plaveckom výcviku dosiahli najlepšie výsledky nasledovní žiaci:

Eva Dzurová, Zuzana Kováčová, Vanesa Pavlíková a Lukáš Tvrdý - všetci preplávali viac ako 100 metrov.

Michal Borovský, Sebastián Lazarčík, Laura Gáliková, Matej Hrebík, Dagmar Jurčová, Matúš Kučerák, Viktória Rusnáková - všetci preplávali viac ako 500 metrov.

Pedagogický dozor počas plaveckého výcviku vykonávali Mgr. Iveta Morávková a Mgr. Dagmar Kusá.

O organizačne zabezpečenie tejto akcie sa postarala Mgr. Iveta Morávková.

Napísala Mgr. Helena Herbstová.