Deň narcisov

V piatok 15. apríla 2016 vykonali žiačky 7. ročníka v škole i v obci verejnú finančnú zbierku nesúcu názov Deň narcisov.

Táto verejnosti dobre známa akcia bola tento rok výnimočná. Na Slovensku sa konala totiž už po dvadsiaty raz.

Naša škola je organizačnou spolupútníčkou Ligy proti rakovine už jedenásť rokov. Aj preto mohli žiačky našej školy zbierať finančné prostriedky na pomoc onkologicky chorým ľuďom. Najprv v škole a potom v obci. Boli rozdelené na dve skupiny a spolu s pedagogickým sprievodom, Mgr. Helenou Herbstovou a Mgr. Milanom Latákom, navštevovali obyvateľov obce a slušným spôsobom ich žiadali o príspevok.

Dievčatám sa podarilo vyzbierať rekordnú sumu 838,69 eur, ktorú spolu s pracovníčkami obecného úradu sčítali a vyhotovili o tom záznam.

Sčítané finančné prostriedky potom odviezla hlavná organizátorka tejto akcie, Mgr. Helena Herbstová, do Tatrabanky. Tam  ich vložila na účet Ligy proti rakovine.

Doklad o tom predložíla vedeniu školy, pani starostke a širokej verejnosti ho sprístupnila  vo vývesných tabuliach obce.

Pod úspešný výsledok zbierky sa určite podpísalo aj pekné počasie, ktoré vládlo po celý čas zbierania.

Zbierku vykonávali žiačky 7. ročníka - Natália Bistáková, Viktória Blahová, Denisa Fáberová, Viktória Gibasová, Natália Gogolová, Viktória Gulová, Alexandra Ondrušková, Nina Rešková, Nina Štibraná, Diana Šušeková, Adela Tiefenbacherová a Timea Zigová. Za slušné vystupovanie na verejnosti im patrí zaslúžená pochvala.