Výsledky testovania žiakov 9. ročníka

Žiaci 9. ročníka boli oboznámení s výsledkami aprílového testovania z matematiky a slovenského jazyka.

V obidvoch predmetoch dosiahli výsledky, za ktoré sa nemusia hanbiť, pretože sú porovnateľné s celoslovenskými výsledkami.

V matematike dosiahli priemernú úspešnosť 51,7 %, čo je v porovnaní s národným priemerom len o 1,1 % menej.

V slovenskom jazyku a literatúre dosiahli priemernú úspešnosť 60,9 %, čo je v porovnaní s národným  priemerom o 1,7 % menej.

O tieto výsledky sa zaslúžili najmä tí žiaci, ktorí dosiahli najvyšiu percentuálnu úspešnosť.

V matematike to boli Patrik Jurčo a Martin Masarovič, ktorí dosiahli rovnakú 90 % úspešnosť, ale i Jakub Korchaň so 70 % úspešnosťou.

V slovenskom jazyku a literatúre sa najviac darilo Patrikovi Jurčovi, ktorý dosiahol 88 % úspešnosť a Natálii Šulikovej s 84 % úspešnosťou. Pekné výsledky dosiahli aj Martin Masarovič a Jakub Korchaň, ktorí mali zhodne 72 %

Pod tieto potešujúce výsledky sa určite podpísala aj dlhodobá príprava žiakov na krúžkoch Prípravy na testovanie a tiež absolvovanie skúšobného testovania  KOMPARO, ktoré deviatakom ukázalo, v ktorom učive majú ešte rezervy a v čom majú zintenzívniť prípravu.

Prípravu deviatakov na testovanie realizovali Mgr. Beáta Mišechová a Mgr. Mária Sviteková, ktorú počas jej práceneschopnosti zastúpil Mgr. Michal Jankovič.