Mladý hasič 2016

Žiaci II. stupňa sa v piatok 13. mája 2016 zapojili do súťaže Mladý hasič 2016 - O pohár primátora mesta Hlohovec.

Súťaž sa konala v areáli Zámockej záhrady v Hlohovci. Organizačne a technicky ju zabezpečilo Riaditeľstvo Základnej školy Vilka Šuleka v spolupráci s členmi Dobrovoľného hasičského zboru v Hlohovci a v Leopoldove a s MsÚ v Hlohovci.  Zúčastnilo sa jej 19 štvorčlenných družstiev zo základných škôl okresu Hlohovec.

Našu školu reprezentovali dve družstvá. Prvé tvorili Adam Bojňanský zo 7. roč., Adrián Gálik, Denis Vlčko a Filip Zdenek z 8. roč. Druhé družstvo tvorili žiaci 9. ročníka - Jakub Korchaň, René Matečný, Marek Motálik a Filip Šulík.

Všetci žiaci museli v súťaži preukázať dobrú fyzickú zdatnosť a vedomosti z poskytovania prvej pomoci. Merali si svoje sily a schopnosti pri prekonávaní 150 metrov dlhej trate, počas ktorej museli plniť jednotlivé disciplíny. Pri nezvládnutí niektorej z nich im rozhodcovia odoberali trestné sekundy.

1. beh po kladine

2. prekonanie lanovej lávky

3. rozvinutie dvoch hadíc s prúdnicami od rozdeľovača

4. prekonanie rebríkovej bariéry až do konca

5. určovanie vecných prostriedkov

6. prechod tunelom

7. ošetrenie zlomeniny predkolenia dlahou v tvare L

8. transport raneného na nosidlách do cieľa  vzdialeného 10 m

Naši reprezentanti sa na súťaž poctivo pripravovali a preto sa podarilo prvému družstvu chlapcov získať obdivuhodné 2. miesto bez straty trestných sekúnd.

Druhé družstvo obsadilo 6. miesto, čo je solídny výsledok v takej početnej konkurencii.

Žiakov na súťaž pripravovala a sprevádzala Mgr. Beáta Mišechová.