Biologická olympiáda - krajské kolo, kategória E

Dve žiačky našej školy reprezentovali v utorok 17. mája 2016 okres Hlohovec v krajskom kole Biologickej olympiády, v kategórii E - odbornosť botanika.

Olympiáda sa konala v priestoroch Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity a organizačne ju zabezpečovala IUVENTA. Tento ročník bol jubilejný 50-ty a konal sa pod heslom  "Poznaj a chráň prírodu svojej vlasti".

Súťažiacimi žiačkami boli - Mária Veľká z 8. ročníka a Viktória Gibasová zo 7. ročníka.

Horúcou kandidátkou v tejto súťaži bola Mária Veľká, ktorá už v minulom školskom roku obsadila bronzovú priečku. Tento školský rok plne zúročila svoje skúsenosti i poctivú prípravu a postarala sa o jedinečný výsledok.

Získala 1. miesto a postúpila do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať 14. - 15. júna 2016 v Banskej Bystrici.

Na tomto úspechu má veľký podiel aj pani učiteľka Mgr. Klaudia Škoríková, pod vedením ktorej sa Mária na všetky doterajšie kolá tejto súťaže pripravovala.

Druhá súťažiaca, Viktória Gibasová, obsadila 4. miesto a len pol boda jej chýbalo na to, aby získala umiestnenie o jeden stupienok vyššie. Jej účinkovanie v tejto súťaži však aj napriek tomu možno hodnotiť ako úspešné, pretože sa jej krajského kola zúčastnila po prvýkrát.

Obidvom súťažiacim k dosiahnutým výsledkom blahoželáme a Márii budeme držať palce, aby sa jej darilo aj v Banskej Bystrici.

Žiačky na súťaž pripravovala a sprevádzala Mgr. Klaudia Škoríková.