Vyhodnotenie súťaže Matematický klokan

V pondelok 23. mája 2016 sa uskutočnilo v spoločenskej miestnosti školy vyhodnotenie súťaže Matematický klokan.

V tomto školskom roku sa do tejto matematickej súťaže celkovo prihlásilo 30 žiakov. Z I. stupňa to bolo 16 žiakov a z II. stupňa 14 žiakov. Súťaž bola rozdelená do kategórií, podľa jednotlivých ročníkov.

Žiaci riešili súťažné úlohy ešte v marci. Mali ich  rozdelené do skupín, podľa náročnosti a podľa rôzneho bodového ohodnotenia. Na ich vypracovanie mali 60 minút, počas ktorých zapisovali svoje riešenia do odpoveďových hárkov, označených vlastným kódom. Podľa neho si mohli svoje výsledky pozrieť na internetovej stránke tejto súťaže. Škola obdržala v mesiaci máj výsledky všetkých žiakov.

Súťažiacich žiakov s nimi oboznámila hlavná organizátorka tejto súťaže Mgr. Beáta Mišechová.

Na I. stupni sa najlepšie darilo žiakom 3. ročníka Eve Dzurovej a Samuelovi Gálikovi, ktorí boli nielen úspešnými riešiteľmi, ale získali zároveň titul ŠAMPIÓN ŠKOLY.  Za svoj úspech obdržali diplom a vecnú cenu.

Úspešnými riešiteľmi na I. stupni boli aj ďalší dvaja žiaci - Samuel Veľký z 1. roč. a Zuzana Kováčová z 3. roč. Aj oni získali odmenu v podobe diploma a vecnej ceny.

Na II. stupni sa úspešnou riešiteľkou stala žiačka 8. ročníka Mária Veľká.

Ostatní súťažiaci dostali účastnícke diplomy. Z 1. ročníka to boli- Jasmína Bistáková, Michaela Korchaňová, Oliver Kozák, Vanesa Kukučková, Karin Machovská, Ela Mesárošová, Soňa Mesárošová, Nikola Pavlíková, Klára Veľká, zo 4. ročníka - Tamara Hertelová, Andrej Mesároš, Juraj Ondrovič, z 5. ročníka - Timotej Bisták, Barbara Blšťáková, Zuzana Hrotíková, Matúš Varačka, zo 6. ročníka - Lukáš Brezovan, Roman Gajdoš, Monika Klačková, Tomáš Rojka, zo 7. ročníka Natália Gogolová, Róbert Matula, Matej Reško,  z 8. ročníka Barbora Poláková a z 9. ročníka Patrik Jurčo.

Všetkých súťažiacich potešilo aj to, že im diplomy a ceny prišiel osobne odovzdať riaditeľ školy Mgr. Pavel Karas.