MDD a Zober loptu, nie drogy

V stredu 1. júna 2016 žiaci oslávili Medzinárodný deň detí.

tretí rok sa táto oslava na našej škole spája s akciou ZOBER LOPTU, NIE DROGY! Jej cieľom je viesť žiakov k zmysluplnému využívaniu voľného času prostredníctvom športových súťaží a kolektívnych loptových športov.

Žiaci II. stupňa sa mohli prihlásiť na futbal, florbal, vybíjanú a vojebal. Zo všetkých záujemcov si potom určení kapitáni losovali členov svojho súťažného družstva. Vytvorili sa tak výkonostne a početne rovnaké družstvá, ktoré medzi sebou zvádzali tuhé boje.

Vo futbale a florbale napokon zvíťazilo družstvo na čele s kapitánom Marekom Motálikom a vo vybíjanej a volejbale sa stalo víťazom družstvo Diany Šušekovej.

Žiaci I. stupňa najskôr hrali stolný tenis, súťažili v skákaní vo vreciach, v hádzaní loptičky na cieľ a merali si svoje sily aj v rôznych štafetových súťažiach. Potom sa presunuli na veľké futbalové ihrisko a tam sa prihlásení žiaci rozdelili na 4 družstvá, ktoré medzi sebou súťažili vo futbale a vybíjanej. Ostatní žiaci sa hrali so švihadlami, kruhmi, loptami, lietajúcimi taniermi alebo hrami, ktoré si priniesli z domu.

Počas celého športového dopoludnia vládlo slnečné počasie, ktoré mu dotvorilo príjemnú atmosféru.

Všetci žiaci dostali darček na MDD v podobe sladkostí a džúsu, ktoré boli zakúpené z prostriedkov Rodičovského združenia.

Hlavnou organizátorkou tohto podujatia bola Mgr. Helena Herbstová, ktorej výdatnú pomoc poskytli Mgr. Milan Laták a Mgr. Anna Solčianska na rozhodcovských postoch.