Návšteva divadla v Trnave

Žiaci II. stupňa navštívili vo štvrtok 23. júna 2016 divadlo v Trnave.

Po koncoročných písomkách, testoch a skúšaniach im dobre padlo, keď sa mohli odreagovať a prísť na iné myšlienky.

Dobrodružná, hudobná komédia Ostrov pokladov im to plne umožnila. Žiaci si ňou v pamäti oživili dobrodružnú plavbu Jima Hawkinsa na plachetnici Hispaniola k bájnemu pokladu kapitána Flinta.

Tento príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných zvratov ožil na doskách Divadla Jána Palárika v Trnave, v novej dramatizácii českého autora Pavla Cmírala. Našich žiakov nadchol a preto na záver predstavenia nešetrili potleskom.

Po predstavení si v Trnave ešte pozreli historické centrum s Trojičným námestím a  slnečnými hodinami na mestskej veži. Poprechádzali sa po pešej zóne, kde sa osviežili zmrzlinou a inými dobrotami. A obohatení o nové zážitky sa vybrali naspäť domov.

O organizačné zabezpečenie tejto akcie sa postarala Mgr. Anna Solčianska, pedagogický dozor spolu s ňou vykonávali Mgr. Klaudia Škoríková a Mgr. Ivana Horňáková.