Maks a Maksík

8 žiakov I. stupňa a 5 žiakov II. stupňa sa zapojilo do korešpondenčnej matematickej súťaže Maks a Maksík.

Súťaž bola počas celého školského roka rozdelená do piatich kôl. V každom kole žiaci riešili  5 úloh, na ich vyriešenie  mali  spravidla 2 až 3 týždne času. Súťaž bola  rozdelená do kategórií podľa jednotlivých ročníkov.

Cieľom súťaže bolo  poskytnúť žiakom možnosti na rozvíjanie  matematických schopností a pre učiteľov bola  inšpiráciou, ako nadchnúť žiakov pre matematiku.

Na I. stupni sa do súťaže Maksík zapojili žiaci 3. ročníka - Eva Dzurová, Samuel Gálik, Zuzana Kováčová, Vanesa Pavlíková a Sára Szabóová a žiaci 4. ročníka - Karolína Hertelová, Tamara Hertelová a Andrej Mesároš.

Z tretiakov najlepšie výsledky dosiahla Eva Dzurová, ktorá získala 117 bodov a v celkovom hodnotení sa umiestnila na 704. - 761. mieste v SR.

Zo štvrtákov si najlepšie počínala  Tamara Hertelová, ktorá získala 118 bodov a v celkovom hodnotení sa umiestnila na 536. - 580. mieste v SR.

Na II. stupni sa do súťaže Maks zapojila Zuzana Hrotíková 5. ročníka, Roman Gajdoš a Adama Kováč zo 6. ročníka, Juraj Hertel zo 7. ročníka  a Barbora Poláková8. ročníka.

Z druhostupniarov sa najlepšie darilo Romanovi Gajdošovi, ktorý získal 354 bodov a v celkovom hodnotení sa umiestnil na 196. - 199. mieste v SR.

Súťaž organizačne zabezpečovala  pre I. stupeň Mgr. Iveta Morávková a pre II. stupeň Mgr. Beáta Mišechová.