Štvrtácka rozlúčka

Žiaci 4. ročníka sa v utorok 28. júna 2016 rozlúčili s I. stupňom.

Najskôr si pekne vyzdobili celú triedu. Jedna skupinka žiakov prestierala na stôl, ďalšia zdobila tabuľu a iná zas pomáhala pri inštalovaní spomienkovej nástenky. Žiakov podporili aj ich maminy a babky, ktoré im napiekli sladké i slané dobroty. Keď mali všetko prichystané, pustili sa do oslavy.

Na jej začiatku sa im prihovorila triedna pani učiteľka Mgr. Helena Herbstová, ktorá skonštatovala, že štyri spoločné roky ubehli ako voda a je čas rozlúčiť sa. Spomenula niekoľko zaujímavých momentov, ktoré jej utkveli v pamäti a k takémuto spomínaniu sa k nej  spontánne pridali aj žiaci. Potom si pripili na zdravie vytúženou kofolou a spoločne si zaspievali obľúbenú pieseň We Are the Champions.

V ďalšej časti rozlúčky štvrtáci prekvapili svoju triednu učiteľku scénkou, ktorú samy tajne nacvičili a ďakovnými básničkami, ktoré precítene zarecitovali. Atmosféru nabitú emóciami zavŕšili vzájomným obdarovaním, pri ktorom veru tiekli aj slzy.

Na ich zažehnanie sa rozhodli preladiť na veselšiu strunu. Súťažili v prednese vtipov, hádali jednoslovné hádanky, podľa ktorých mali spoznať spolužiakov a hrali sa starú osvedčenú hru NA TELEFÓN, pri ktorej sa z triedy ozývali výbuchy smiechu.

Popri tom sa občerstvovali všetkými pripravenými dobrotami, ktorých množstvo však bolo nad ich sily a žalúdky. Rozhodli sa preto, že sa o ne na druhý deň podelia s ostatnými žiakmi a učiteľmi.

Rozlúčka štvrtákov dopadla nad očakávanie dobre. Pani učiteľka im zaželala, aby vždy ťahali za jeden koniec a držali tak spolu, ako pri príprave i samotnej realizácii tejto milej slávnosti.