Návšteva dopravného ihriska

V pondelok 24. októbra 2016 navštívili žiaci I. stupňa Dopravné ihrisko v Galante.

Návšteva sa im vydarila až na druhý pokus. Pôvodný termín, 4. október, museli zrušiť kvôli dažďu, ktorý sa od rána vytrvalo spúšťal z oblakov na celom území západného Slovenska.

V náhradnom termíne dážď už neúradoval, ale od rána bolo zasa poriadne rezko. Žiaci však prišli vyzbrojení teplými vetrovkami, čiapkami, niektorí aj rukavicami. A tak chlad nemal vôbec šancu. Najmä keď sa hneď od príchodu na dopravné ihrisko dali do pohybových aktivít, vedení skúsenými inštruktormi. Tí si žiakov  rozdelili do skupín, pridelili im podľa záujmu a veľkosti kolobežky alebo bicykle a spoločne sa pustili do praktického osvojovania si pravidiel cestnej premávky. Poslúžil im na to krásne vybudovaný areál dopravného ihriska TERKAR. Ten poskytol deťom neopakovateľnú možnosť vyskúšať si, aké je to, keď sa musia riadiť svetelnou signalizáciou, dopravnými značkami, závorami na železničmom priecestí, vyznačenými čiarami na ceste a ďalšími dopravnými predpismi. Sem tam sa veru vyskytli aj nejaké priestupky, za ktoré však žiaci nedostali pokuty, ale len upozornenie a vysvetlenie inštruktorov.

Zaujímavý bol aj pobyt v dopravnej triede, kde si všetci spoločne zopakovali, ako sa majú deti tohto veku správať na cestách.

Žiakov na dopravné ihrisko sprevádzali a pedagogický dozor vykonávali triedne učiteľky - Mgr. Helena Herbstová, Mgr. Dagmar Kusá a Mgr. Iveta Morávková.