Zber plastových uzáverov

Na škole pokračuje súťaž jednotlivcov a triednych kolektívov v zbere plastových uzáverov.

Zberom vrchnáčikov z PET fliaš sme doteraz pomáhali Sabínke Fajnorovej, o ktorej sme vás pravidelne informovali prostredníctvom našej webovej stránky. Z posledných informácií o nej vieme, že pravidelne navštevuje rehabilitačné centrum ADELI v Piešťanoch, kde podstupuje pod vedením skúsených rehabilitačných pracovníkov náročné cvičenia. Ich zásluhou robí pokroky, o ktorých jej mamička Zuzana napísala hlavnej organizátorke zberu, Mgr. Helene Herbstovej, nasledovné riadky:

Posielam Vám fotky Sabi, ako sa veľmi snaží v Adeli centre.
    Veľmi ju terapeuti pochválili, že je omnoho pevnejšia, aj sa s ňou lepšie pracuje. Koniec -koncov, vidím to aj sama, keď som tam s ňou.
    Keď má náladu, tak sa spolu aj smejú.

Pozdravujeme z Adeli  - Zuzana a Sabínka.

V tomto školskom roku prišli žiaci 7. ročníka s iniciatívou, aby sme vrchnáčiky zberali aj pre pána Daniela Klačku. Je to otec siedmačky Moniky Klačkovej, ktorý je pripútaný na invalidný vozík. O svojom neľahkom osude napísal:

Pomôžete mi zbierať vrchnáčiky z PET fliaš ?

Volám sa Daniel Klačko. Keď som mal 38 rokov, diagnostikovali mi nádor na mieche. Po jeho operácii som zostal na invalidnom vozíku, na ktorom som dodnes.

Dnes mám 42 rokov, stále bojujem s nádorom, ale aj s nohami, ktoré nie a nie rozchodiť. Veľmi by som sa chcel znovu postaviť na nohy, pobehať si s dcérou po dvore, zakopať si do lopty, chodiť do práce a zaradiť sa do bežného života.

Pomohlo by mi intenzívne rehabilitovanie v zariadeniach, ktoré sú však finančne veľmi náročné.

Verím, že sa nájde veľa dobrých ľudí, ktorí mi pomôžu zbierať vrchnáčiky z PET fliaš, za ktoré môžem získať finančné prostriedky na liečbu.

Za každý vrchnáčik budem nesmierne vďačný.

Solidaritu Monikiných spolužiakov sme podporili a v súčasnosti vyzbierané vrchnáčiky delíme na polovicu medzi Sabínku a pána Klačku.

Pevne veríme, že naša pomoc padne na úrodnú pôdu aj v jeho prípade a že sa mu bude dariť lepšie.