Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

Žiaci II. stupňa navštívili vo štvrtok 10. novembra 2016 divadelné predstavenie  Peter Black 3.

Konalo sa v hlohoveckom kine ÚSMEV a jeho protagonistami boli členovia Divadelného centra v Martine.

Je to profesionálne neštátne divadlo, ktoré ponúka široký repertoár divadelných predstavení v anglicko- slovenskom  jazyku.

Predstavenie Peter Black 3 je voľným pokračovaním predstavení Peter Black a Peter Black 2. V záverečnej časti tejto trilógie je hlavný hrdina vystavený novej životnej skúške - dozvedá sa, že sa z neho stáva dedič rodinného sídla. To so sebou prinesie veľa nečakaných situácii, ktoré sú často plné humoru a zábavy.

Žiakom sa takýto spôsob precvičovania anglického jazyka páčil, nemali problém pochopiť obsah predstavenia, najmä keď ho herci doplňali slovenskými slovíčkami. Navyše sa s vyučujúcou anglického jazyka na predstavenie pripravili -  v škole si naštudovali materiály o hre, ktoré im boli zaslané z Divadelného centra v Martine.

Toto podujatie organizačne zabezpečila Mgr. Jana Komarňanská, pedagogický dozor na ňom vykonávali triedni učitelia.