Pasovanie prvákov

V utorok 15. novembra 2016 sa konala v spoločenskej miestnosti školy slávnosť PASOVANIA PRVÁKOV.

Prváci sa na ňu veľmi tešili, pretože vedeli, že po nej sa stanú už ozajstnými žiakmi základnej  školy. Spolu so svojími "krstnými rodičmi" z 9. ročníka sa preto zodpovedne pripravovali - nacvičovali slávnostný nástup, opakovali prvácky sľub, precvičovali piesne, básne i prvácke učivo.

Takto pripravení predstúpili v slávnostnom oblečení pred riaditeľa školy Mgr. Pavla Karasa a jeho zástupkyňu Mgr. Beátu Jašicovú. S pomocou deviatakov im predviedli, čo všetko sa naučili od začiatku školského roka a sľúbili im, že budú v tom pokračovať aj naďalej. Pán riaditeľ ich za to pochválil a za odmenu pristúpil k samotnému aktu pasovania. Veľkou ceruzkou sa každého prváka dotkol na pleci a vyslovil tú dlho očakávanú vetu - "Pasujem Ťa za žiaka našej školy". Pani zástupkyňa im k tomu zagratulovala a odovzdala pamätný list. Spoločným fotografovaním potom ukončili vážnu časť "pasovačky", po ktorej nasledovala jej oslava.

Tá začala krájaním torty, ktorú upiekla mamička Sašky Drahošovej. Celú ju vyzdobila v námorníckom štýle, pretože prváci sú od začiatku školského roka námornícka trieda. Potom si pochutnali aj na ďalších dobrotách a nápojoch, ktoré im zabezpečila mamička Viktorky Machovej a ďalší rodičia. Takto osviežení potom pokračovali v oslave, pri ktorej sa spoločenská miestnosť ozývala ich smiechom a veselým krikom. Spotení a unavení, ale spokojní s príjemným popoludním, sa napokon odobrali v sprievode rodičov domov.

Na druhý deň si ešte pochutnávali na mafinkách, ktoré upiekla mamička Alexandra Gruchaláka a aj na ostatných dobrotách, ktoré im z pasovacej slávnosti zostali. A zároveň si pripomínali veselé zážitky z tohto výnimočného dňa.

Pasovanie prvákov organizačne zabezpečila ich triedna učiteľka  Mgr. Helena Herbstová. Pomocnú ruku jej pri tom podali žiaci 9. ročníka - Nikola Beňová, Erika Blažeková, Adrián Gálik, Dária Hudecová, Kristína Pačesová, Viktória Polačiková, Barbora Poláková, Denisa Tamajková, Mária Veľká, Denis Vlčko, Christina Zelísková a Filip Zdenek.