Návšteva divadla

Žiaci I. stupňa navštívili v piatok 9. decembra 2016 divadlo v Nitre.

Z programovej ponuky bábkového divadla si vybrali známu rozprávku Ako šlo vajce na vandrovku. A hoci príbeh o smelom vajíčku poznali veľmi dobre, tešili sa na jeho divadelné spracovanie. A to bolo veru netradičné.

Deti rozprávkou sprevádzali dve ukotkodákané sliepky a jeden ukikiríkaný kohút. Táto veselá trojica priamo na javisku vytvárala spolupútnikov vajíčka na vandrovke a používala na to javiskové dekorácie a predmety. Tak napríklad kačku vytvorili z krhly, vola z vidiel a raka z nožníc. Bolo to originálne a nápadité, deťom sa to veľmi páčilo, hercov odmeňovali radostným  potleskom.

Akciu organizačne zabezpečila Mgr. Helena Herbstová, ktorá žiakov spolu s Mgr. Dagmar Kusou a Mgr. Ivetou Morávkovou aj sprevádzala.