Vyhodnotenie valentínskych súťaží

V piatok 17. februára 2017 sa uskutočnilo vyhodnotenie valentínskych súťaží.

Tie boli na škole vyhlásené pri príležitosti DŇA sv. VALENTÍNA. Súťažilo sa v tvorbe valentínok, valentínskych sŕdc a valentínskych nástenok. Jednotlivci i triedne kolektívy popustili uzdu svojej fantázie a vytvorili originálne a nápadité súťažné práce.

Trinásťčlenná porota, zložená z pedagogických a nepedagogických pracovníkov školy, preto mala veľmi ťažkú úlohu pri posudzovaní jednotlivých prác. Sčítaním odovzdaných hlasov však vyvstali výsledky, ktoré predkladáme v nasledujúcich riadkoch.

Súťaž o NAJKRAJŠIU VALENTÍNKU

Do tejto súťaže odovzdalo svoje práce 78 žiakov, 62 z I. stupňa a 16 z II. stupňa.

I. kategória - I. stupeň

Pri vyhodnocovaní prvostupniarskych valentínok porota zohľadňovala aj samostatnosť pri ich tvorbe a pomoc rodičov. Podľa toho aj zostavila výsledné poradie.

Samostatná tvorba

1. miesto - Vanesa Pavlíková         4. ročník
    2. miesto - Róberta Hertelová        1. ročník
    3. miesto - Zuzana Kováčová         4. ročník

Ocenené boli aj práce Ester Hajtmanovej a Adely Pikusovej z 1. ročníka a Sáry Szabóovej zo 4. ročníka.

Tvorba s pomocou rodičov

1. miesto - Samuel Veľký               2. ročník
    2. miesto - Oliver Kozák                 2. ročník
    3. miesto - Vanesa Kukučková        2. ročník

Cenu poroty získala Laura Beninghausová z 2. ročníka, ktorá do súťaže odovzdala viacero prác.

II. kategória - II. stupeň

1. miesto - Lenka Blažeková            7. ročník
    2. miesto - Barbora Poláková          9. ročník
    3. miesto - Laura Gáliková, Tamara Hertelová   obidve z 5. ročníka

Súťaž o NAJKRAJŠIU VALENTÍNSKU NÁSTENKU

Táto súťaž bola určená pre žiakov II. stupňa. Zapojili sa do nej triedne kolektívy 5., 6., 8. a 9. ročníka. Žiaci 7. ročníka sa sústreďovali na prípravu na lyžiarsky výcvik, preto sa do súťaže nezapojili.

1. miesto - 5. ročník
    2. miesto - 8. ročník
    3. miesto - 9. ročník

Porota pri víťaznych prácach ocenila ich netradičné farebné a materiálové stvárnenie. Taktiež vyzdvihla symbolické spracovanie hlavneho posolstva valentínskych osláv, ktorými sú dobré medziľudské vzťahy a láska k blížnemu svojmu.

Súťaž o NAJKRAJŠIE VALENTÍNSKE SRDCE

Túto súťaž organizátori pripravili pre žiakov I. stupňa. Zapojili sa do nej triedne kolektívy 1., 2. a spojeného 3. a 4. ročníka.

1. miesto - 2. ročník
    2. miesto - 1. ročník
    3. miesto - spojený 3. a 4. ročník

Žiaci sa rozhodli svoje srdiečka venovať Sabínke Fajnorovej a potešiť ju takýmto netradičným spôsobom.

Všetci súťažiaci boli odmenení vecnými cenami, ktoré boli zakúpené z prostriedkov Rodičovského združenia.

Valentínsku výzdobu a nástenky si urobili žiaci aj vo svojich triedach a v Školskom klube detí.

Všetky valentínske súťaže organizačne zabezpečila Mgr. Helena Herbstová, ktorej pomocnú ruku pri tom podali žiačky 9. ročníka.