Vesmír očami detí

20 žiakov našej školy sa zapojilo do výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ.

Každoročne ju vyhlasuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Tento rok sa konal už jej 32. ročník. Súťaž prebieha v dvoch etapách. I. etapa sú okresné kolá, II. etapa je celoslovenské kolo. Súťaží sa v piatich kategóriách.

Naši žiaci tvorili svoje súťažné práce na výtvarnom krúžku pod vedením Mgr. Zuzany Gubáňovej a na hodinách výtvarnej výchovy pod vedením Mgr. Beáty Jašicovej. Hotové práce zaslali do Hvezdárne a Planetária M.R. Štefánika v Hlohovci. V jej  priestoroch  bola z nich nainštalovaná výstava, ktorá potrvá do 31. marca 2017.

Autormi súťažných prác boli:

II. kategória - žiaci I. stupňa ZŠ - Alexander Gruchalák z 1. ročníka, Oliver Kozák, Karin Machovská, Soňa Mesárošová, Klára Veľká z 2. ročníka, Eva Dzurová, Šimon Hrotík, Zuzana Kováčová, Jana Kosecová zo 4. ročníka.

III. kategória - žiaci II. stupňa ZŠ - Laura Gáliková, Karolína Hertelová, Tamara Hertelová, Zuzana Chovancová, Magdaléna Rusnáková, Šimon Miklášik z 5. ročníka, Vanesa Melušová, Karin Pašková zo 6. ročníka, Jozef Borovský, Rebecca Uhrák zo 7. ročníka.

9. marca 2017 sa uskutočnilo vyhodnotenie okresného kola odbornou porotou. Tá všetky práce hodnotila anonymne, bez poznania od akého žiaka a z akej školy vystavené  práce sú. Výsledky boli potom zaslané na všetky zapojené školy.

Na našej škole nastala po otvorení zásielky s výsledkami veľká radosť, pretože náš najmladší súťažiaci Alexander Gruchalák získal vo svojej kategórii krásne 2. miesto a jeho práca postúpila do celoslovenského kola.

Hodnotenie prác v celoslovenskom kole sa bude konať 5. apríla 2017. Alexandrovi budeme držať palce, aby jeho práca oslovila porotu aj tam.

Alexander Gruchalák a jeho práca: