Hollého pamätník - školské kolo

V pondelok 27. marca 2017 súťažili žiaci I. a II. stupňa v školskom kole súťaže HOLLÉHO PAMÄTNÍK.

Súťaž žiakov I. stupňa sa konala v spoločenskej miestnosti školy. Zúčastnili sa jej žiaci 2., 3. a 4. ročníka.

Otvoril ju Adam Laták z 2. ročníka, ktorý nesúťažne predniesol bájku o levovi. Svojím spontánnym a hlasným prednesom ukázal súťažiacim, ako majú aj ony recitovať svoje ukážky. Navyše im sprostredkoval aj ponaučenie z bájky - Kto chce dosiahnúť v živote nejaký cieľ, na ceste za ním musí zdolávať aj rôzne prekážky.

Po tomto milom úvode sa pustili do prednášania už samotní súťažiaci.

V prednese prózy súťažili : Samuel Veľký, Klára Veľká, Nikola Pavlíková z 2. ročníka, Vanesa Pavlíková, René Rolinec zo 4. ročníka.

V prednese poézie súťažili: Nina Matulová, Nina Tamajková, Karin Machovská z 2. ročníka, Eva Dzurová, Šimon Hrotík, Jana Kosecová, Sára Szabóová, Isabelle Uhrák  zo 4. ročníka.

Porota recitátorov pochválila za veľmi dobrý výber súťažných textov a básní. Vačšina z nich bola veľmi zaujímavá a vtipná. A výber ukážok sa napokon stal jedným z dôležitých kritérií pri rozhodovaní o víťazoch školského kola. Porota sa rozhodla udeliť "medailové priečky" viacerým súťažiacim.

Próza:

1. miesto - René Rolinec
    2. miesto - Klára Veľká, Vanesa Pavlíková
    3. miesto - Samuel Veľký, Nikola Pavlíková

Poézia:

1. miesto - Isabelle Uhrák
    2. miesto - Eva Dzurová, Jana Kosecová
    3. miesto - Sára Szabóová, Karin Machovská

Žiakov 2. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Dagmar Kusá a žiakov 3.4. ročníka Mgr. Iveta Morávková.

Súťaž pre žiakov I. stupňa organizačne zabezpečila  Mgr. Beáta Jašicová.

Súťaž žiakov II. stupňa sa  konala v školskej knižnici. Zúčastnili sa jej žiaci 5., 6., 7., 8. a 9. ročníka.

V prednese poézie súťažili: Tamara Hertelová z 5. ročníka, Barbara Blšťáková zo 6. ročníka, Natália Bistáková, Denisa Fáberová z 8. ročníka a Denisa Tamajková z 9. ročníka.

V prednese prózy súťažili: Lívia Fulírová, Andrej Mesároš z 5. ročníka, Monika Klačková, Adam Kováč, Nikola Vargová, Nina Žitňanská zo 7. ročníka a Barbora Poláková z 9. ročníka.

Žiaci si na recitáciu vybrali ukážky, s ktorými sa veľmi dobre stotožnili a to im umožnilo, aby ich presvedčivo predniesli. Ocenila to aj porota, ktorá na základe toho rozhodla nasledovne:

Poézia

II. kategória

1. miesto - Barbara Blšťáková
    2. miesto - Tamara Hertelová

III. kategória

1. miesto - Denisa Tamajková

Próza

II. kategória

1. miesto - Lívia Fulírová

III. kategória

1. miesto - Adam Kováč
    2. miesto - Barbora Poláková, Nina Žitňanská
    3. miesto - Monika Klačková, Nikola Vargová

Žiakov 5. a 6. ročníka na súťaž pripravovala Mgr. Zuzana Gubáňová a žiakov 7., 8., a 9. ročníka Mgr. Anna Solčianska.

Súťaž pre žiakov II. stupňa organizačne zabezpečila Mgr. Anna Solčianska.

Všetci recitátori boli odmenení diplomami a knihami zakúpenými z prostriedkov Rodičovského združenia.