Deň narcisov

V piatok 7. apríla 2017 sa konal v škole i v obci Deň narcisov.

Túto tradičnú aprílovú akciu realizuje naša škola na základe zmluvy, ktorú uzatvorila s Ligou proti rakovine. S ňou ju spája spoločný cieľ, vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov na pomoc onkologicky chorým ľuďom.

Tento rok vykonávali finančnú zbierku žiačky 9. ročníka. Najprv sa s prosbou o príspevok obracali na svojich spolužiakov v škole a neskôr na obyvateľov obce Horné Otrokovce. Sprevádzali ich pri tom Mgr. Helena Herbstová a Mgr. Beáta Jašicová.

Dievčatá boli milo prekvapené, že nielen žiaci v škole, ale i ľudia v dedine boli na túto akciu pripravení. Viackrát sa stalo, že ich už čakali pred domom, aby mohli podporiť Deň narcisov. A veľmi dojímavo na nich zapôsobila staršia pani. Opierajúc sa o paličku vyšla pred dom, len aby mohla odovzdať svoj príspevok do pokladničky LPR. Vo veľmi nevľúdnom počasí to bolo krásne gesto, ktoré okolostojace dievčatá určite zohrialo na duši.

Napriek nepriaznivým poveternostným podmienkám sa dievčatám napokon podarilo vyzbierať krásnu sumu 816,38 eur, ktorú hlavná organizátorka tejto akcie, Mgr. Helena Herbstová, vložila na účet Ligy proti rakovine, ktorý je na tento účel zriadený v Slovenskej sporiteľni.

Všetky doklady o tohtoročnej zbierke odovzdala LPR, vedeniu školy a tiež starostke obce Mgr. Eve Kukučkovej. Tá sa spolu s pracovníčkou Obecného úradu, p. Danou Bosákovou, zúčastnila sčítania vyzbieraných finančných prostriedkov.

Zbierku vykonávali tieto deviatačky - Nikola Beňová, Erika Blažeková, Dária Hudecová, Kristína Pačesová, Viktória Polačiková, Barbora Poláková, Denisa Tamajková, Mária Veľká, Christina Zelísková.