Deň Zeme

V stredu 26. apríla 2017 žiaci I. a II. stupňa čistili obec od odpadkov.

Po dvoch vyučovacích hodinách sa všetci žiaci vydali na určené miesta v obci, aby sa pustili do ich čistenia. Mali k tomu k dispozícii ochranné rukavice a vrecia na odpad. Sprevádzali ich triedni učitelia, ktorí ich usmerňovali a zároveň dbali na ich bezpečnosť.

Vrecia postupne plnili všelijakým odpadom, ktorý v žiakoch vyvolával údiv nad tým, čo všetko ľudia dokážu odhodiť. Zažili však aj také miesta, kde bolo odpadkov veľmi málo a ľudia mali okolie svojich príbytkov veľmi pekne upravené. Vtedy si uvedomovali, aký je dôležitý prístup k životnému prostrediu, najmä k tomu najbližšiemu.

Čas, určený na brigádu, im veľmi rýchlo ubehol. A hoci bola po celý čas zatiahnutá obloha a na záver spadlo aj pár kvapiek, na dobrej nálade to žiakom neubralo. Do školy sa vrátili s pocitom, že priložili ruku k dobrému dielu a svojou troškou prispeli k ochrane životného prostredia, čo bol hlavný cieľ tohto podujatia.

Celú akciu organizačne zabezpečila Mgr. Klaudia Škoríková v spolupráci s vedením školy.