Biologická olympiáda - krajské kolo, kategória E

Dve žiačky našej školy reprezentovali v stredu 3. mája 2017 školu a okres Hlohovec v krajskom kole BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY, v kategórii E - odbornosť botanika.

Olympiáda sa konala v priestoroch Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity a organizačne ju zabezpečovala IUVENTA.

Súťažiacimi žiačkami boli - Mária Veľká z 9. ročníka a Viktória Gibasová z 8. ročníka.

Horúcou kandidátkou v tejto súťaži bola Mária Veľká, ktorá sa v minulom školskom roku prebojovala až do celoštátneho kola, kde obsadila krásne 6. miesto. Ani druhá súťažiaca nebola nováčikom v krajskom kole.

Obidve mali zo svojho účinkovania v súťaži dobrý pocit. A ten sa premietol do celkových výsledkov.

Mária zopakovala minuloročný úspech a obsadila 1. miesto s postupom do celoštátneho kola.

Aj Viktórii sa darilo výborne, umiestnila sa na 3. mieste, pričom od striebornej  priečky ju delili len 2 body.

Obidve žiačky na súťaž  pripravovala a sprevádzala Mgr. Klaudia Škoríková.

Mária Veľká

Viktória Gibasová

Napísala Mgr. Helena Herbstová.