Vyhodnotenie súťaže NAJVÄČŠÍ KNIHOMOĽ

Vo štvrtok 4. mája 2017 sa v spoločenskej miestnosti školy uskutočnilo vyhodnotenie čitateľskej súťaže NAJVÄČŠÍ KNIHOMOĽ.

Súťaž sa konala pri príležitosti MESIACA KNÍH a trvala od 14. marca do 11. apríla 2017.

Do tejto čitateľskej súťaže sa zapojili všetci žiaci I. stupňa a 20 žiakov II. stupňa.

Každý účastník súťaže musel prísť do knižnice, prečítať knihu, vyhľadať v nej odpovede na otázky, napísať ich a odovzdať organizátorkám súťaže.

Výnimku mali iba prváci, ktorí súťažili spoločne s triednou pani učiteľkou. Tá zaznamenávala, kto bol počas spoločnej práce najaktívnejší a svoje pozorovanie odovzdala hlavnej organizátorke Mgr. Anne Solčianskej.

Tá, spolu s Mgr. Zuzanou Gubáňovou, všetky odpovede skontrolovala a na základe ich správnosti zostavila poradie úspešných žiakov.

Z finančných prostriedkov Rodičovského združenia pre nich zakúpila vecné odmeny a knihy.

Odmenení boli nasledovní žiaci:

1. ročník - Michaela Ševčeková, Viktória Machová, Alexander Gruchalák, Matúš Majzel, Adela Pikusová, Nicolas Černý a Mario Patay.

2. ročník - Ela Mesárošová, Nikola Pavlíková, Karin Machovská, Klára Veľká, Samuel Veľký a Oliver Kozák.

Prví traja žiaci z obidvoch ročníkov dostali za odmenu zápisníky, ostatní súťažiaci záložky a perá.

Víťazi súťaže:

I. STUPEŇ

1. miesto - Kristína Melušová - 3. ročník
    2. miesto - Zuzana Kováčová - 4. ročník
    3. miesto - Sára Szabóová - 4. ročník

II. STUPEŇ

1. miesto - Christina Zelísková - 9. ročník
    2. miesto - Barbora Poláková - 9. ročník
    3. miesto - Erika Blažeková - 9. ročník

Všetci víťazi získali knižné odmeny.

Víťazmi však neboli len odmenení žiaci, ale všetci tí, ktorí sa do tejto súťaže zapojili. Svojou aktívnou účasťou dokázali, že chápu význam a dôležitosť čítania.