Výtvarná súťaž SVÄTOPLUKOVO KRÁĽOVSTVO OŽÍVA

Členovia výtvarného krúžku sa zapojili do súťaže SVÄTOPLUKOVO KRÁĽOVSTVO OŽÍVA.

Vyhlasovateľom súťaže je MATICA SLOVENSKÁ v Martine a hlavným organizátorom je ZŠ s MŠ kráľa SVÄTOPLUKA v Šintave. Súťaž je rozdelená do troch častí - literárnej, výtvarnej, elektronickej a do štyroch vekových kategórií.

Jej cieľom je vzbudzovať v žiakoch národnú hrdosť a vlastenectvo a orientovať ich pozornosť na aktuálne spoločenské témy a významné historické medzníky.

Žiaci, ktorí navštevujú výtvarný krúžok, sa pod vedením Mgr. Zuzany Gubáňovej rozhodli do tejto súťaže zapojiť po prvýkrát.

Zo štyroch tém si vybrali tému SVÄTOPLUK a pustili sa do príprav svojich súťažných príspevkov. Zvolili si časovo náročnú techniku - nastrihali farebný papier na rôzne geometrické tvary a prácne ho nalepovali do zvoleného podkladu. Lenka Blažeková dokonca na obraz Svätopluka použila natrhané kúsky z časopisov, ktoré musela farebne zosúlaďovať do žiadaného celku. Výsledok však stojí za to.

Do súťaže sa svojou maľbou zapojil aj najmladší člen výtvarného krúžku, Alexander Gruchalák z 1. ročníka, ktorý už bodoval v inej výtvarnej súťaži. Dúfame, že sa mu bude dariť aj tentoraz.

Palce budeme samozrejme držať aj ostatným súťažiacim. Ich súťažné práce si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII našej webovej stránky.  Výsledky budú vyhlásené 9. júna 2017.

Práce zaslali títo žiaci - Alexander Gruchalák z 1. ročníka, Laura Gáliková, Tamara Hertelová, Marek Šošovička z 5. ročníka, Vanesa Melušová zo 6. ročníka, Lenka Blažeková, Nikola Vargová, Nina Žitňanská zo 7. ročníka.

Práca Lenky Blažekovej