Projekt SVET OKOLO NÁS

Žiaci II. stupňa boli v utorok 9. mája 2017 v kine v Hlohovci.

Stretli sa tam s koordinátormi projektu SVET OKOLO NÁS, ktorý je celoštátnym vzdelávacím projektom pre žiakov základných a stredných škôl. Jeho cieľom je priblížiť žiakom zaujímavé oblasti našej planéty zo zemepisného, biologického a geologického pohľadu  a zároveň ich oboznámiť s charakteristikou domáceho obyvateľstva jednotlivých krajín, s jeho zvykmi a bežným životom.

Koordinátori a zároveň moderátori projektu, Martin Hríb a Ivan Panák, boli členmi piatich expedícií do rôznych kútov sveta. Poslednú nasmerovali do južnej Ameriky, kde si za svoj cieľ vybrali jedinečnú krajinu Peru. Tú precestovali na staručkom Volkswagene Beetle. Nakrútili množstvo nevšedných zážitkov, ktoré po návrate domov spracovali a prostredníctvom videoprojekcií ich sprístupnili aj našim žiakom. Tí so záujmom sledovali nielen bohatý obrazový materiál, ale pozorne počúvali aj sprievodné slová obidvoch cestovateľov. A v rámci diskusie sa ešte pýtali na rôzne podrobnosti z ich zaujímavého putovania.

Akciu organizačne zabezpečila zástupkyňa riaditeľa školy Mgr. Beáta Jašicová.