Mladý záchranár - okresné kolo

Štyria žiaci 8. ročníka sa vo štvrtok 11. mája 2017 zapojili do okresného kola súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany okresu Hlohovec a Piešťany.

Žiakov na súťaž pripravovala a sprevádzala Mgr. Beáta Mišechová, ktorá o priebehu tohto podujatia napísala nasledovné riadky:

Súťaž sa konala v Zámockej záhrade v Hlohovci. Jej vyhlasovateľom je Sekcia krízového riadenia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Okresné kolo sa konalo pod záštitou prednostu Okresného úradu Hlohovec. Organizátorom súťaže bol odbor krízového riadenia Okresného úradu Hlohovec.

Dĺžka trate bola cca 1300 m. Na tejto trati boli stanovištia, kde súťažiaci  absolvovali  jednotlivé disciplíny:

• testy
    • použitie ochrannej masky
    • určenie prostriedkov individuálnej ochrany
    • evakuačná batožina
    • rozoznávanie varovných signálov
    • poskytovanie prvej predlekárskej pomoci
    • volanie na linku tiesňového volania 112
    • pohyb a pobyt v prírode
    • hasenie malých požiarov
    • streľba zo vzduchovej pušky

Družstvo, zložené zo žiakov 8. ročníka, Adela Tiefenbacherová, Timea Zigová, Adam Bojňanský a Andrej Jurčacko obsadilo 1. miesto a získalo putovný pohár.

Žiaci postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa bude konať v júni v Gabčíkove.