Slávik Slovenska 2017 - krajské kolo

Vo štvrtok 25. mája 2017 sa uskutočnilo krajské kolo speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA.

Našu školu i okres Hlohovec v ňom reprezentovala Klára Veľká z 2. ročníka. Na súťaž ju pripravovala a sprevádzala Mgr. Dagmar Kusá, ktorá je i autorkou nasledovných riadkov:

Víťazi okresných kôl Trnavského kraja sa stretli v Kalokagatii v Trnave. Spevácka úroveň jednotlivých súťažiacich bola veľmi vysoká, veď boli tu tí najlepší. Každý jeden spevácky výkon bol ocenený potleskom obecenstva i poroty. Odborná porota hodnotila pod vedením jej predsedu, jedného zo zakladateľov Slávika Slovenska – Petra Štilicha. Poriadne sa zapotili, kým vybrali tých najlepších, ktorí postupujú do finálového kola. Klárike sa ocenenie získať nepodarilo, ale svojím výkonom určite prítomných očarila. Ani porote neunikol jej talent. Jedna z porotkýň, Vlasta Mudríková ( taktiež niekdajšia finalistka tejto speváckej súťaže, v súčasnosti uznávaná umelkyňa, speváčka i hudobníčka),  jej osobne popriala veľa trpezlivosti  v rozvíjaní svojho talentu, pretože jej cesta za veľkým úspechom sa ešte len začína.

Kláru na harmonike doprevádzal p. učiteľ zo ZUŠ Hlohovec – Milan Tvrdý.

Klára Veľká s porotkyňou Vlastou Mudríkovou