Majáles 2017

V piatok 26. mája 2017 sa konal v Kultúrnom dome v Horných Otrokovciach 5. ŠKOLSKÝ MAJÁLES.

Informácie o ňom spracovala hlavná organizátorka tohto kultúrneho podujatia, pani Katarína Stará. Ponúkame vám ich v nezmenenom znení:

MAJÁLES

26. mája sa už po piatykrát uskutočnil školský ples. Zúčastnilo sa ho 105 ľudí, ktorí prišli podporiť školu a škôlku. Každá dáma dostala keramický darček od J. Kozáka. Tento rok sa ples niesol v nezábudkovej modrej farbe. Krásnu výzdobu nám tak ako každý rok zabezpečila p. Jurčová. Plagát a vstupenky pripravili p. učiteľka Kusá a p. učiteľka Škoríková.

Slávnostný večer začal príhovorom p. starostky Mgr. Kukučkovej, po nej nasledoval príhovor pána riaditeľa Mgr. Karasa. Nasledovala nádherná prezentácia o našej škole, ktorú pripravila p. učiteľka Škoríková k 20. výročiu vzniku školy a tam bola aj prvýkrát prezentovaná. No nás veľmi oslovila, tak sme ju zaradili aj do  programu, aby aj rodičia mohli vidieť akých úspešných žiakov vychováva naša Základná škola Horné Otrokovce. Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa nám predviedli škôlkari a žiaci. Začali škôlkari a program odštartovali krásnym tancom princezien z rozprávky „Ľadové kráľovstvo“. Program s nimi nacvičili p. učiteľka Bulíková a p. učiteľka Jankovičová. Dievčatá boli úžasné a dokonca ladili aj s výzdobou. Po nich pokračovali v programe naše mažoretky pod taktovkou p. učiteľky Morávkovej. Piataci nám predviedli krásne ľudové tance, ktoré s nimi nacvičila p. učiteľka Gubáňová. Celý program bol oslnivý a ocenený veľkým potleskom. Všetkým účinkujúcim a pani učiteľkám veľmi pekne ďakujem.

Majáles 2017 bol otvorený a zábava mohla začať. Do tanca hrala kapela ORIONS a opäť skvele!

A čo kuchyňa? Naše známe kuchárky , ktoré varia každý rok, sa opäť predviedli. Pripravili nám niečo z modernej gastronómie, ktorá naplnila chuťové poháriky nejedného hosťa: Bravčové a kuracie medajlónky preliate omáčkou z čerstvých šampiňónov, zelenou fazuľkou v slaninovom chipse a gratinovými zemiakmi a pórom. Bolo to super. Pochvalou boli prázdne taniere a nechýbali aj chvály od prítomných hostí. O polnoci boli pripravené teplé bufetové stoly na vidiecky spôsob. Podávali sa jaternice, klobásky, pečený bôčik. Samé „zdravé jedlá“. Veľká vďaka pani kuchárkam a to p. A. Švarcovej, M. Latákovej, M. Žitňanskej, D. Rajnohovej. Navarili ste nám na jednotku. V kuchyni pomáhali aj Z. Bulíková, J. Mesárošová, D. Jurčová. Súčasťou občerstvenia bolo aj ovocie a koláčiky, ktoré napiekli mamičky: M. Chovancová, A. Rolincová, S. Černá, M. Bistáková, B. Ratulovská a Z. Hurtová. Ďakujeme pekne.

Aby som nezabudla, tento rok sme sa fotili pri fotostene, ktorú vymyslela M. Bíliková a zrealizovala p. vychovávateľka Ilková. Fotili nás Ingrid a Jaro Janíčkovci. Už teraz sa tešíme na fotky! V neposlenom rade by som chcela poďakovať manželom Bačíkovým, ktorí nám tento rok zhotovili nové ozdoby, ktoré zdobili balkón.

Majáles je akciou, ktorá má pomôcť škole a škôlke. Tento cieľ naplnil i v tomto duchu hlavný sponzor p. M. Jurčo, ktorý daroval škole náter interiéru školy vo výmere 1000 m2. Ale veľká vďaka patrí aj ostatným rodičom, ktorí prispeli hodnotnými cenami do tomboly, ktorá tento rok dosiahla neuveriteľné číslo – 76 hodnotných tombolových cien. Veľká vďaka!

No a nesmiem zabudnúť ešte na Vierku Janišovú, Luciu Pačesovú a Martu Bílikovú, dievčence bez Vás by to nebolo ono J. Ďakujem pekne.

Na záver by som rada pripomenula, čo sme počas piatich ročníkov Majálesu získali:

1. 1 200 €
    2. 1 260 €
    3. 1 449 €
    4. 1 518 €
    5. 1 595,50 €

Výsledná suma je: 7 022,50 €.

Aj vďaka dobrej spolupráci so starostkou obce, Mgr. Kukučkovou a riaditeľom školy, Mgr. Karasom sa nám podaril takýto krásny výsledok.

Som nesmierne hrdá na to, čo sme spolu dokázali. Ďakujem.

Katka Stará