Školský výlet - 5. a 6. ročník

Žiaci 5. a 6. ročníka boli 6. júna 2017 na školskom výlete v Bratislave a na Devíne.

Najskôr svoje kroky nasmerovali na hrad Devín, z ktorého vyhliadkovej terasy sa im naskytol nádherný výhľad na široké okolie. V ňom ich najviac zaujal sútok rieky Moravy a Dunaja a tiež to, že videli až za hranice susedného Rakúska. V hradnom areáli si popozerali aj novozrekonštruované časti a neobišli ani hradnú studňu, ktorá ich fascinovala svojou hĺbkou.

Za druhú výletnú zastávku si zvolili Euroveu. Vo vnútri tohto medzinárodného obchodného centra obdivovali jeho nevšednú architektúru a množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií. Po občerstvení si popozerali aj okolie Eurovey, v ktorom ich zaujal najmladší bratislavský most Apollo a veľkorysá budova Slovenského národného divadla.

Najviac sa však všetci tešili na posledný cieľ svojho výletu, na JUMP ARÉNU. V tomto jedinečnom svete pohybu sa hodinu zabávali na rôznych atrakciách, ktoré poriadne preverili ich pohybové schopnosti a fyzickú kondíciu. Šantili na pospájaných trampolinách, pocity voľného pádu zažívali pri skákaní z veže do air bagu a do penovej jamy a pri chôdzi na lane si otestovali svoju schopnosť udržania rovnováhy. Zažili pri tom veľa zábavy a smiechu.

Z výletu sa vrátili unavení, ale očividne spokojní a bohatší o nové zážitky.

Žiakov po výletných chodníčkoch sprevádzali triedni učitelia Mgr. Zuzana Gubáňová a Mgr. Milan Laták