Štvrtácka rozlúčka

Žiaci 4. ročníka sa v stredu 28. júna 2017 rozlúčili s I. stupňom.

Miestom ich rozlúčky sa stala spoločenská miestnosť, ktorú si na to pekne upravili.

S vážnymi tvárami predstúpili pred svoju triednu pani učiteľku, Mgr. Ivetu Morávkovú, aby sa jej poďakovali za všetku starostlivosť a lásku, ktorú im za štyri roky spoločného školského putovania venovala. Ďakovné slová za všetkých žiakov precítene predniesla Vanesa Pavlíková a Isabelle Uhrák. Emotívne boli aj slová, ktoré vo svojom príhovore venovala Mgr. Iveta Morávková žiakom. Všetci si pri nich uvedomili, že pred nimi stojí  II. stupeň, po ktorom ich už nebude sprevádzať obľúbená pani učiteľka.

Preladili preto na veselšiu strunu a pustili sa do predstavovania spolužiakov. Bolo zábavné, lebo žiaci si navzájom pripomínali úsmevné príhody a postrehy z vyučovania a spoločných akcií. Zaspievali si k tomu aj obľúbenú anglickú pieseň If you´re happy - Alphabet a s dobrou náladou sa pustili do ďalšej časti rozlúčky.

Bolo ním vzájomné obdarovávanie. Najprv odovzdala pochvaly, diplomy a darčeky pani učiteľka žiakom a potom zasa naopak. Prekvapenie a slzy dojatia boli pritom na obidvoch stranách.

Na odľahčenie preto žiaci zatancovali fľaškový tanec, zarecitovali básničku a pustili sa do chutného darčeka, do sovičkových tortičiek, ktoré im odovzdala pani učiteľka.

Tej za všetko poďakovali rodičia detí, ktoré štyri roky učila. Slová chvály, vďaky a uznania za nich predniesla mamička Samka Hurtu. Pani učiteľke sa pri nich oči naplnili slzami dojatia a príjemného poznania, že jej štvorročné výchovné a vyučovacie úsilie nebolo márne.

Prejavilo sa to aj pri zábavných hrách a súťažiach. Štvrtáci pri nich ukázali, že sú zohratý kolektív, ktorý sa vie nadchnúť pre zábavu, prácu i každú dobrú vec.

Triedna pani učiteľka ešte poďakovala za štedré občerstvenie, ktoré na túto príležitosť pripravili rodičia žiakov. Bolo ho neúrekom, zostalo im aj na ďalší deň.

Štvrtácka rozlúčka napokon úspešne dospela k svojmu koncu a zanechala v žiakoch zážitky, na ktoré budú určite v budúcnosti rady spomínať.