Nový školský rok

V pondelok 4. septembra 2017 bol slávnostne otvorený nový školský rok 2017/2018.

Začiatok nového školského roka sa niesol v znamení viacerých zmien, ktoré sa udiali počas letných prázdnin. Na slávnostnom otvorení, ktoré sa konalo v spoločenskej miestnosti školy, s nimi oboznámila prítomných žiakov, učiteľov i rodičov starostka obce Mgr. Eva Kukučková.

Uviedla, že z postu riaditeľa školy odišiel na nové pôsobisko Mgr. Pavel Karas. Na uvoľnenú pozíciu bolo vypísané výberové konanie, ktoré úspešne absolvovala Mgr. Dagmar Kusá a na základe tohto výsledku bola vymenovaná do funkcie novej riaditeľky školy. Za svoju najbližšiu spolupracovníčku si do funkcie zástupkyne zvolila Mgr. Klaudiu Škoríkovú. Po týchto úvodných informáciách starostka obce zaželala všetkým veľa zdaru do nového školského roka a slovo odovzdala novej pani riaditeľke.

Tá si „ušila“ svoj príhovor na mieru každej triede a postupne sa prihovorila všetkým žiakom. Najprv privítala prváčikov, ktorým popriala, aby sa im v novej škole darilo a páčilo. Potom vyzdvihla dosiahnuté pozitívne výsledky ďalších tried v uplynulom školskom roku, ale zároveň poukázala aj na rezervy, ktoré majú žiaci v učení a správaní. Vyjadrila presvedčenie, že spolu s triednymi učiteľmi budú pracovať na tom, aby uvedené nedostatky odstránili. Počas oslovovania jednotlivých tried pani riaditeľka zároveň predstavovala aj triednych učiteľov.

V tomto školskom roku budú viesť jednotlivé triedne kolektívy nasledujúci učitelia:

1. ročník – Mgr. Beáta Jašicová

2. ročník – Mgr. Helena Herbstová

3. a 4. ročník – Mgr. Iveta Morávková

5. ročník -  Mgr. Beáta Mišechová

6. ročník – Mgr. Zuzana Gubáňová

7. ročník – Mgr. Milan Laták

8. ročník – Mgr. Jana Komarňanská

9. ročník – Mgr. Anna Solčianska

Vyučujúcim bez triednictva je Mgr. Ján Ottinger, ktorý bude v tomto školskom roku zastrešovať výučbu fyziky, technickej výchovy a geografie.

v 1. ročníku bude vykonávať funkciu asistentky Bc. Lenka Cáderová.

V Školskom klube bude pracovať pani vychovávateľka Ľubica Ilková.

Na záver svojho príhovoru pani riaditeľka zaželala všetkým veľa pracovného elánu a vytrvalosti do nastávajúcich školských dní.

Žiakom sa krátko prihovoril aj pán farár Mgr. Pavol Minarovský a slávnostnú atmosféru dotvorila žiačka 7. ročníka Nikola Vargová recitáciou básne o nastávajúcich školských chvíľach.

Po skončení slávnosti sa žiaci odobrali do svojich tried, kde ich triedni učitelia oboznámili  so všetkými potrebnými informáciami.