Divadelné predstavenie

Žiaci II. stupňa boli vo štvrtok 14. septembra 2017 na divadelnom predstavení ČARODEJNÍK Z KRAJINY OZ.

Vybrali si ho z programovej ponuky Starého divadla v Nitre, ktoré zaradilo do svojho repertoáru túto hudobnú rozprávku iba prednedávnom. Napriek krátkemu času je o toto predstavenie veľký záujem.

Niet sa čomu čudovať. Rozprávka je plná vizuálnych efektov, farieb, chytľavej hudby, nápaditých kulís a svojím obsahom je blízka veľkým i malým.

Rozpráva o putovaní malého dievčatka Dorotky po zázračnej krajine OZ, pri ktorom ju sprevádza verný psík Toto. Počas cesty spoznáva veľa nových kamarátov, s ktorými spoločne porazí zlú čarodejnicu Elfbabu.

Rozprávka nesie v sebe aj krásne posolstvo o tom, že každý človek môže dosiahnúť všetko po čom túži, keď sa nevzdáva a ide za svojím cieľom.

Herci svojími bravúrnymi výkonmi vtiahli všetkých divákov do deja a tí si ani neuvedomili, že celé predstavenie trvalo skoro dve hodiny.

Bol to však čas naplnený kultúrnymi zážitkami, ktoré žiakov obohatili doznievali v nich aj počas cesty domov.

Do divadla ich sprevádzali triedni učitelia, akciu organizačne zabezpečila Mgr. Anna Solčianska.