Zber plastových uzáverov

Na škole pokračuje súťaž jednotlivcov a triednych kolektívov v zbere plastových uzáverov pre Sabínku Fajnorovú.

Sabínka je krásne štvorročné dievčatko, ktoré sa narodilo s vrodenou vývojovou chybou mozgu, kvôli ktorej nedokáže chodiť, ani rozprávať. Má však úžasných rodičov, ktorí robia všetko preto, aby sa rozvíjala a neustále napredovalaFinančné prostriedky na jej liečbu získavajú rôznymi spôsobmi. Jeden z nich je odovzdávanie plastových uzáverov, ktoré im zberajú ľudia z rôznych kútov Slovenska.

Tento školský rok sa už po štvrtý krát zaraďujú medzi Sabínkiných podporovateľov aj naši žiaci, spolu so svojími učiteľmi, rodičmi, príbuznými, kamarátmi a známymi. Neúnavne zberajú vrchnáčiky a tešia sa z každej novej správy o jej pokrokoch. Tie im pravidelne poskytuje Sabínkina mamička, ktorá zároveň vždy vyjadruje svoju nesmiernu vďaku za pomoc, ktorú dostáva z našej školy.

Preto určite všetkých "zberačov" poteší najnovšia informácia o tom, že Sabínka v lete absolvovala v Egypte terapiu s delfínmi, zásluhou ktorej urobila výrazné pokroky. Jej mamička o tom napísala hlavnej organizátorke zberu, Mgr. Helene Herbstovej, mail. Uvádzame ho v nezmenenj podobe:

Dobrý deň pani Herbstová,

posielam vám fotky, aby ste videli, ako plávala Sabínka s delfínmi.

Bolo to niečo prenádherné pozerať sa každý deň na to, ako robí Sabínka pokroky.

Terapeuti boli veľmi šikovní, lebo presne vedeli, ako majú so Sabi pracovať.

Sabínke sa zlepšilo držanie tela, snaží sa viac komunikovať, je veselá, aj úchop sa jej zlepšuje.

Vďaka terapiám v ADELI CENTRE bola po celý čas kľudná a rešpektovala všetko, čo od nej terapeuti chceli.

Aj vďaka Vašej pomoci a pomoci detí a ich rodičov bolo toto možné absolvovať.

Budeme veľmi vďační, ak budete so zberom vrchnáčikov pomáhať Sabínke aj naďalej, pretože to má veľký zmysel.

Srdečne pozdravujeme a prajeme všetkým úspešný štart do nového školského roka.

S pozdravom Sabínka Fajnorová s rodinkou.

Pevne veríme, že slová Sabínkinej maminky budú veľkým povzbudením pre všetkých žiakov, ktorí chcú vo svojom zberačskom úsilí pokračovať aj v tomto školskom roku.

O tom, ako sa Sabínke darilo na delfinoterapii, si môžete urobiť predstavu prostredníctvom záberov vo FOTOGALÉRII.