Návšteva dopravného ihriska v Galante

Žiaci I. stupňa boli vo štvrtok 5. októbra 2017 na Dopravnom ihrisku v Galante.

Spolu so svojími triednymi pani učiteľkami sa vybrali preskúšať si svoje teoretické vedomosti z dopravnej výchovy v praxi.

Hoci ich v Galante privítala zamračená obloha, nikomu zo žiakov to neubralo na dobrej nálade. Najprv sa v krásnom areáli dopravného ihriska posilnili desiatou a potom sa pod vedením skúsených pracovníkov tohto zariadenia pustili na bicykloch a kolobežkách zdolávať zadané úlohy. Pohybovať sa mohli len po vyznačených cestách, na ktorých sa nachádzali dopravné značky, semafóry, závory, parkoviská, kruhový objazd, križovatky, skrátka všetko ako v skutočnom živote, len v zmenšenej podobe. Pri tom museli dodržiavať dopravné predpisy a keď sa niekto našiel, čo ich porušil, veru musel za to aj pykať. Našťastie len dočasným odstavením dopravného prostriedku.

Žiaci boli rozdelení do družstiev, na čele ktorých mali vedúcich. Tí mali žltú vestu a zodpovedali za správne plnenie zadaných úloh. Na tomto poste sa žiaci striedali, aby si každý vyskúšal, aké to je byť zodpovedný aj za druhých.

Po hodine, strávenej na čerstvom vzduchu, sa žiaci odobrali do miestnosti s dopravným vybavením, kde si opakovali dopravné značky a predpisy, ktoré sa týkajú najmä cyklistov.

Po ceste domov si v autobuse vymieňali nové zážitky a skúsenosti z tejto netradičnej formy vyučovania.

Akciu organizačne zabezpečila Mgr. Iveta Morávková a Mgr. Helena Herbstová, pedagogický dozor okrem nich vykonávala Mgr. Beáta Jašicová a Bc. Lenka Cáderová.