Medzinárodný mesiac školských knižníc

V rámci Mesiaca školských knižníc bola na škole vyhlásená súťaž O NAJKRAJŠIU ZÁLOŽKU.

Pri príležitosti Mesiaca školských knižníc  2017 vyhlásila Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne 8. ročník česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá Záložka do knihy spája školy: Tajuplný svet knižných príbehov.

Naša škola poslala prihlášku do tohto projektu a zaradila sa tak medzi 794 zapojených slovenských škôl a 335 českých škôl. Podľa pravidiel tohto projektu bola každej prihlásenej škole pridelená partnerská škola, s ktorou mala nadviazať spoluprácu a uskutočniť výmenu vytvorených záložiek.

Našou partnerskou školou sa stala ZŠ J. A. Komenského v Revúcej. Hlavná realizátorka projektu na škole nadviazala spoluprácu s touto školou, na základe ktorej dôjde k výmene 40 žiackych záložiek. Záložky na výmenu žiaci označili svojími menami a kontaktnými údajmi, čím dali  priestor svojím rovesníkom z partnerskej školy na nadviazanie bližších kontaktov. K záložkám organizátori pribalili aj symbolické darčeky, ktoré venovala starostka obce.

Tento projekt bude ukončený 31. októbra 2017, dovtedy by mali partnerské školy zaslať informácie o priebehu jeho realizácie na škole, fotografie z tvorby záložiek a tiež zábery najkrajších záložiek.

Na základe týchto informácií potom bude do konca novembra 2017 vyhodnotený celý projekt a výsledky budú zverejnené na webových stránkach organizátorov.

Na našej škole sa do tvorby záložiek zapojili všetci žiaci 1., 2., 3. a 4. ročníka, ktorí spoločne vytvorili vyše 100 rôznorodých záložiek. Z II. stupňa bola účasť už menej početná, vytvorených záložiek bolo necelých 40.

Vybrať z nich tie najkrajšie nebolo jednoduché, o výsledkoch rozhodovala žiacka a učiteľská porota. Po sčítaní všetkých hlasov vyšli nasledovné výsledky:

I. stupeň

1. miesto - Kristína Melušová           4. ročník
    2. miesto - Oliver Kozák                  3. ročník
    3. miesto - Laura Beninghausová    3. ročník

Ocenené boli aj ďalšie 4 záložky, ktoré vytvorili - Nela Rusnáková z 1. ročníka, Michaela Korchaňová, Soňa Mesárošová a Samuel Veľký z 3. ročníka.

II. stupeň

1. miesto - Zuzana Kováčová           5. ročník
    2. miesto - Zuzana Chovancová       6. ročník
    3. miesto - Ema Hrnková, Vanesa Pavlíková      5. ročník

Ocenené boli aj práce Evy Dzurovej z 5. ročníka, Vanesy Melušovej a Liliany Starej zo 7. ročníka.

Odmeny pre súťažiacich žiakov boli zakúpené z finančných prostriedkov Rodičovského združenia.

Záložky, ktoré neboli odoslané na výmenu, budú darované  školskej knižnici, kde sa stanú súčasťou každej knihy.

Hlavnou organizátorkou a realizátorkou tohto podujatia bola Mgr. Zuzana Gubáňová, pomocnú ruku jej pri tom podala Mgr. Iveta Morávková.

Z partnerskej školy z Revúcej nám jej pedagógovia a žiaci zaslali krásne darčeky v podobe sovičkových záložiek, pier, farbičiek a gúm. Rozdelili si ich medzi sebou tí žiaci, ktorí sa zapojili do tvorby záložiek. Najväčšiu radosť z týchto darčekov malí naši najmenší prváci.