Medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka 2017

Žiaci 5. a 6. ročníka navštívili vo štvrtok 9. novembra 2017 Medzinárodný knižný veľtrh BIBLIOTÉKA.

Hlavnou organizátorkou tohto podujatia bola Mgr. Anna Solčianska, ktorá o jeho návšteve napísala nasledovné riadky:

Dňa 9. 11. 2017 sa žiaci 5. a 6. roč. zúčastnili na medzinárodnom knižnom veľtrhu v Bratislave. V rozľahlých priestoroch výstaviska Incheba mohli navštíviť stánky množstva vydavateľstiev a prelistovať rôzne knižné tituly. Výber bol naozaj široký: detská a zábavná literatúra, próza, poézia, príbehy pre tínedžerov, dievčenské romány aj odborná literatúra. Niektorí žiaci sa  naozaj začítali a knihy, ktoré  ich zaujali, si aj zakúpili. V priestoroch výstaviska sa našlo miesto aj na rozličné spoločenské a logické hry či hlavolamy, ktoré si deti mohli tiež na mieste vyskúšať. Sprievodný program veľtrhu bol skutočne bohatý: prezentácie nových kníh, besedy s autormi spojené s autogramiádou, tvorivé dielne, hravé čítanie alebo inscenované knižné príbehy. Naši žiaci sa veľmi aktívne zapojili do besedy s autorkami novej knihy Teseus a Ariadna, spisovateľkou Beatou Panákovou a ilustrátorkou Júliou Piačkovou. Besedu moderoval redaktor Dado Nagy. Deťom dával otázky, na ktoré vedeli pekne odpovedať, čím preukázali svoj záujem aj vedomosti. Ako odmenu za aktívnu účasť na besede dostala škola do daru knihy poviedok a tiež nový titul Teseus a Ariadna.

Žiakov počas tohto podujatia sprevádzala, okrem hlavnej organizátorky, aj Mgr. Zuzana Gubáňová.