Exkurzia do Osvienčimu

Šestnásť žiakov z II. stupňa sa zúčastnilo v piatok 10. novembra 2017 exkurzie v OSVIENČIME.

Hlavnou organizátorkou tejto akcie bola Mgr. Anna Solčianska, ktorá o nej napísala nasledovné riadky:

Dňa 10. 11. 2017 sa žiaci 7. - 9. roč. zúčastnili na exkurzii v Osvienčime. Odchod bol skoro ráno, po absolvovaní dlhej cesty sme začali prehliadku v koncentračnom tábore Osvienčim o 13:00. Počas 3,5-hodinového výkladu žiaci počúvali nielen faktografické údaje, ale aj príbehy konkrétnych ľudí, aj zo Slovenska, ktorí tu prežili tragické obdobie svojho života. Žiaci počúvali so záujmom. Historické fakty, ktoré poznali z hodín dejepisu, mohli na danom mieste vnímať osobne a zároveň sa stretli aj s informáciami, ktoré boli pre nich nové a nepoznali ich. Po vyše 2-hodinovej prehliadke tábora v Osvienčime sme sa autobusom presunuli do druhého tábora v Brezinke. Pán sprievodca okrem výkladu odpovedal aj na otázky, ktoré žiakov zaujímali a odporučil literatúru tým, ktorí mali záujem dozvedieť sa ešte niečo viac. Po ukončení prehliadky si niektorí žiaci knihy zakúpili. Domov sme prišli vo večerných hodinách. Exkurziu absolvovalo 16 žiakov našej školy a 9 žiakov ZŠ Šalgovce so svojou pani učiteľkou.